Podczas Gali XXXVI Konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” ogłosiliśmy laureatów i finalistów Nagród Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” 2024.

Wyboru dokonała kapituła konkursu pod przewodnictwem Ewy Sapeńko – rzeczniczki prasowej Uniwersytetu Zielonogórskiego, w składzie: Katarzyna Aleksy – dyrektor Biura Programów Szkolnictwa Wyższego w FRSE, Małgorzata Feusette-Czyżewska – dyrektor Biura Komunikacji i Promocji NAWA, Piotr Kieraciński – redaktor naczelny „Forum Akademickiego”, Cyprian Maciejewski – prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, dr Andrzej Ostrowski – EY Global Delivery Services, Iwona Ptaszek-Zielińska z Biura Prasowego Uniwersytetu Łódzkiego, laureatka Nagrody Stowarzyszenia PROM w kategorii media relations 2023, Dorota Sawicka – kierowniczka Centrum Popularyzacji Nauki Uniwersytetu w Białymstoku, laureatka Nagrody Stowarzyszenia PROM w kategorii Uczelniane media 2023, dr Bianka Siwińska – prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i Perspektywy Women in Tech, Anna Wawdysz – zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Miasta Poznania.

Kapituła, oceniając nadesłane projekty, bierze pod uwagę ich innowacyjność i kreatywność na tle standardowych działań uczelni w tym obszarze, zgodność z powszechnie uznawanymi zasadami public relations ze szczególnym uwzględnieniem ich aspektów etycznych, społeczną odpowiedzialność nauki oraz uzyskane korzyści i siłę oddziaływania.

Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem – wpłynęło do nas 45 zgłoszeń, w tym w poszczególnych kategoriach:

  • kreacja – 18 zgłoszeń,
  • popularyzacja nauki – 16 zgłoszeń,
  • uczelniane media –  5 zgłoszeń,
  • nagroda im. Andrzeja Sołtysiaka w kategorii nowe media –  5 zgłoszeń,
  • media relations – 1 zgłoszenie.

Do kolejnego etapu, oceny przez Kapitułę konkursu, zakwalifikowano łącznie 43 zgłoszenia, w tym w poszczególnych kategoriach:

  • kreacja – 17 zgłoszeń
  • popularyzacja nauki – 16 zgłoszeń
  • uczelniane media – 5 zgłoszeń
  • nagroda im. Andrzeja Sołtysiaka w kategorii nowe media – 4 zgłoszenia
  • media relations – 1 zgłoszenie

 

Laureaci i finaliści Nagród Stowarzyszenia „PRom” 2024

 

UCZELNIANE MEDIA

Nagroda: Kampania „Różni i Równi/Diverse and Equal” w ramach II etapu kampanii uczelnianej „Kultura Szacunku / Culture of Respect”; Gdański Uniwersytet Medyczny

Wyróżnienie: Portal Informacyjny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Finalista: Czasopismo popularnonaukowe „No Limits”; Uniwersytet Śląski w Katowicach

Czytaj więcej >>>

NAGRODA IM. ANDRZEJA SOŁTYSIAKA W KATEGORII NOWE MEDIA

Nagroda: Polilab – kanał na YouTube; Politechnika Wrocławska

Wyróżnienie: Uniwersytet Warszawski; DiversiTY - kampania rekrutacyjna Wydziału Prawa i Administracji UW

Finalista: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu; Diversity at PUEB

Czytaj więcej >>>

POPULARYZACJA NAUKI

Nagroda: XXVI DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI 2023; Uniwersytet Wrocławski – Biuro Dolnośląskiego Festiwalu Nauki jako jednostka międzyuczelniana + 12 uczelni-organizatorów

Wyróżnienie:  Podcast/wideocast „Fizyka bez zamulania”; Politechnika Wrocławska

Finalista: Nocne Spotkania z Nauką; Politechnika Rzeszowska

Czytaj więcej >>>

KREACJA

Nagroda: Fenomeny - cykl filmów; Politechnika Wrocławska

Wyróżnienie: Politechnika Gdańska – piękna, nowoczesna i z charakterem.  Filmowy spacer po uczelni. Politechnika Gdańska

Finalista: Światowy Kongres Kopernikański 2023 Toruń-Kraków-Olsztyn: wspólna promocja dziedzictwa Mikołaja Kopernika; Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Czytaj więcej >>>

NAGRODA SPECJALNA

Czasopismo popularnonaukowe „No Limits”; Uniwersytet Śląski w Katowicach

Czytaj więcej >>>

Decyzją kapituły nagroda w kategorii media relations nie została w tym roku przyznana. 

 

KAPITUŁA KONKURSU 2024:

Katarzyna Aleksy Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Dyrektor Biura Programów Szkolnictwa Wyższego w FRSE. Od 2007 w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, pracowała w programie Erasmus, a w kolejnych latach jako Dyrektor Programów Stypendialnych odpowiadała za uruchomienie i zarządzanie Funduszem Stypendialnym i Szkoleniowym w ramach Funduszy Norweskich i EOG oraz Funduszem Stypendialnym SCIEX w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Od marca 2017 pracowała w MNiSW  nad koncepcją utworzenia i funkcjonowania NAWA. W okresie 20217 - 2024 jako Dyrektor Biura Programów dla Naukowców i Instytucji w Narodowej Agencji Wymiany Akademickie zajmowała się nadzorem nad ogłaszaniem naborów do programów i realizacją projektów, w tym finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedstawicielka Agencji w Academic Cooperation Association, a w latach 2021-2024 członek Zarządu na stanowisku Skarbnika. W roku 2020 otrzymała nagrodę IRO’s Forum za wkład w umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego w polskich uczelniach. Prelegentka na międzynarodowych konferencjach, w tym APAIE, NAFSA i EAIE. Członek  Zespołu doradczego w MNiSW do spraw inicjatywy Unii Europejskiej „Uniwersytety Europejskie”. 

Małgorzata Feusette-Czyżewska Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Dyrektorka Biura Komunikacji i Promocji NAWA od lutego 2023, menadżerka kultury, wieloletnia koordynatorka kampanii społeczno-edukacyjnych ministerstwa kultury, takich jak „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, Freedom Express czy „Pamiętaj. 23 sierpnia”. Kierowała Działem Programowym Narodowego Centrum Kultury oraz Działem Komunikacji w Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność. Autorka recenzji filmowych, wielbicielka dobrej literatury i kina niezależnego. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzi z Opola.

  Piotr Kieraciński Forum Akademickie
Cyprian Maciejewski – Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations

Dr Andrzej Ostrowski – EY Global Delivery Services

Senior Manager prowadzący zespół PM/SM/AC w EY GDS Poland (dawne Ernst&Young, jedna z firm Big Four), trener, IT Agile Coach, uczestniczący w inicjatywach współpracy z uczelniami. Wieloletni wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, Kierownik Biura Rektora UWr, Kierownik zespołu Biura Promocji UWr uhonorowanego nagrodami PROMyk, wieloletni członek Stowarzyszenia PROM.

Iwona Ptaszek-Zielińska Uniwersytet Łódzki

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Specjalistka z zakresu komunikacji, relacji, PR. Doświadczenie zdobywała w miejscach, gdzie liczyła się komunikacja i rzetelny przekaz informacji (mi.in. w Biurze Prasowym Rossmann Polska). Na Uniwersytecie Łódzkim od 2019 roku – w Centrum Komunikacji i PR jako specjalista ds. komunikacji nauki i badań. Obecnie w Biurze Prasowym UŁ, w którym z pasją oddaje się budowaniu relacji – zajmuje się kontaktami z mediami, współpracą z naukowcami przy tworzeniu publikacji i łączeniem środowiska akademickiego z zewnętrznym otoczeniem, pomagając tworzyć sieć wzajemnych kontaktów. Koordynuje projekt Śniadań Prasowych UŁ, podczas których naukowcy, doktoranci i studenci spotykają się z dziennikarzami, mają czas na rozmowę, spontaniczną wymianę zdań i dzielenie się pomysłami. Uczestniczka studiów podyplomowych „Public Relations” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 

Ewa Sapeńko – Uniwersytet Zielonogórski, członkini honorowa

Z Uniwersytetem Zielonogórskim jest związana od samego początku istnienia tej uczelni. Od 17 września 2001 r. do dziś pełni funkcję rzecznika prasowego UZ. W latach 2005-2012 była równocześnie kierownikiem Biura Promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego, a od września 2005 r. jest redaktor naczelną Miesięcznika Społeczności Akademickiej UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI. Funkcję tę pełni do dziś. Jest członkiem-założycielem Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PRom – w pierwszym Zarządzie pełniła funkcję wiceprezesa. Stowarzyszenie zostało powołane do życia na Uniwersytecie Zielonogórskim w 2006 r. podczas VI Konferencji Rzeczników Prasowych i Pracowników Biur Promocji Polskich Uczelni. Ewa Sapeńko jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze (dziś Uniwersytet Zielonogórski) na kierunku pedagogika kulturalno-oświatowa. Po ukończeniu studiów 10 lat pracowała w wyuczonym zawodzie. W latach 1996-2001 była dziennikarką w lokalnej Telewizji Przewodowej Zielona Góra. To doświadczenie ułatwiło jej w 2001 r. podjęcie pracy rzecznika prasowego na nowym uniwersytecie, który właśnie powstawał z połączenia dwóch uczelni: Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Politechniki Zielonogórskiej. Dzisiaj jest najdłużej pracującym rzecznikiem prasowym na polskich uniwersytetach – pełni tę funkcję już prawie 22 lata.

Dorota Sawicka Uniwersytet w Białymstoku

Dziennikarka i rzeczniczka prasowa z pasji. Popularyzatorka nauki z wyboru. Przez prawie 20 lat ulegała magii radia, tworzyła reportaże, audycje publicystyczne, prowadziła wywiady, zajmowała się: polityką, kulturą, kinem, edukacją, samorządem i sprawami społecznymi. W Polskim Radiu Białystok kierowała Redakcją Mniejszości Narodowych. Później została rzecznikiem prasowym – Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Politechniki Białostockiej. Od prawie 4 lat pracuje w Uniwersytecie w Białymstoku – tam tworzy z zespołem Centrum Popularyzacji Nauki UwB. 
Współzałożycielka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, działającego przy jednej z najlepszych w Polsce galerii sztuki współczesnej - Galerii Arsenał w Białymstoku. Działaczka Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet. Aktywna członkini Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka oraz Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PROM. Filolożka z wykształcenia, absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP i studiów podyplomowych z marketingu internetowego i zarządzania zasobami ludzkimi. Laureatka nagrody Stowarzyszenia PROM w kategorii Uczelniane media 2023.

Dr Bianka Siwińska – Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Perspektywy Women in Tech

Naukowczyni, aktywistka i menedżerka, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i Perspektywy Women in Tech działającego na rzecz kobiet w nowych technologiach. Twórczyni Pespektywy Women in Tech Summit – największego wydarzenia dla kobiet w technologiach w Europie. Inicjatorka akcji Dziewczyny na politechniki!, w której w ciągu 15 lat wzięło udział 250 000 licealistek, a udział kobiet na uczelniach technicznych wzrósł o 10%. Twórczyni programu IT for SHE, który uznany został przez Komisję Europejską za najlepsze działanie na rzecz kobiet w technologiach w EU. Jej obecne zainteresowania to sztuczna inteligencja i komputery kwantowe oraz edukacja w tym zakresie. Jest członkinią Rady ds. Cyfryzacji przy Ministerstwie Cyfryzacji.Laureatka licznych nagród i wyróżnień, m.in.: Lista 100 osób przyczyniających się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce, Digital Shaper, Osobowość Cyfrowego Biznesu.
Jej praca doktorska dotyczyła dyseminacji innowacji w polityce publicznej państwa. Studiowała i prowadziła badania na Uniwersytecie Warszawskim, Freie Universitaet, Technische Universitaet i Humboldt Universitaet w Berlinie, Columbia University w Nowym Jorku oraz w instytucie badawczym NIFU STEP w Oslo. Autorka książek i raportów badawczych – m.in. „Kobiety w Technologiach” i „Kobiety na politechnikach”.

Anna Wawdysz – Miasto Poznań

Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Poznania ds. młodzieży i współpracy akademickiej, Z-ca Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Miasta Poznania. Od 2008 r. zajmuje się współpracą Miasta Poznania ze środowiskiem akademickim i naukowym, m.in. w zakresie promocji Poznania jako ośrodka akademickiego, programów dla młodych talentów i projektów podnoszenia jakości kształcenia. Realizuje inicjatywy na rzecz młodzieży i odpowiada za współpracę Miasta z organizacjami młodzieżowymi, w tym Młodzieżową Radą Miasta Poznania. Reprezentuje Miasto Poznań podczas paneli/debat/warsztatów na konferencjach krajowych i międzynarodowych w zakresie współpracy samorządu z uczelniami i kształtowania wizerunku miasta przyjaznego młodym ludziom.Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiów podyplomowych „Public Relations”, „Akademia Trenera” i „Lider Zmian w Mieście” oraz Szkoły Liderów Miasta Poznania.

 

Nad przebiegiem Konkursu czuwa Sekretarz Nagrody Magdalena Szwajda ­ - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Poznajcie skład Kapituły Konkursu Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”

SKŁAD KAPITUŁY KONKURSU Szanowni Państwo, Kochane PRomowiczki, Kochani PRomowicze!Z ogromną radością przedstawiamy ekspertki i ekspertów, którzy w tym roku będą oceniaćzgłoszenia do Konkursu...

Read More ...

Save the date. 6-8 kwietnia 2025 r. Uniwersytet Łódzki. XXXVII Konferencja Stowarzyszenia "PRom"

Save the date | 6-8 kwietnia 2025 r.| Uniwersytet Łódzki XXXVII Konferencja Stowarzyszenia „PRom”   Już teraz zapraszamy na coroczną konferencję Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, która...

Read More ...

Spotkanie Zespołu Ekspertów ds. Umiędzynarodowienia Szkolnictwa Wyższego

Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” współtworzy strategię umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego i nauki. W siedzibie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA)...

Read More ...

Science made in Poland - o co tak naprawdę walczymy w promocji zagranicznej?

Stowarzyszenie „PRom” na II Kongresie Umiędzynarodowienia   Warszawa stała się centrum międzynarodowej debaty naukowej. Głównym tematem II Kongresu Umiędzynarodowienia była przyszłość polskiej nauki....

Read More ...

Konferencja „Uniwersytety Europejskie – Sojusze przyszłości”

„Siła public relations w działalności Sojuszy EUI”    Konferencja  Otwierając wydarzenie, dyrektor Katarzyna Aleksy powiedziała, że „Sojusze europejskie to globalny świat akademicki, gdzie ścierają się poglądy...

Read More ...

Nagrody Stowarzyszenia PRom rozdane!

Podczas Gali XXXVI Konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” ogłosiliśmy laureatów i finalistów Nagród Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” 2024. Wyboru...

Read More ...

Nagroda Specjalna - opis projektu

  Czasopismo popularnonaukowe „No Limits”Uniwersytet Śląski w KatowicachZespół w składzie: Agnieszka Sikora – lider projektu, Tomasz Płosa, Adam Bała, Weronika Cygan, dr Małgorzata Kłoskowicz, Olimpia...

Read More ...

KREACJA - opisy projektów

Nagroda Fenomeny - cykl filmówPolitechnika WrocławskaZespół w składzie: Katarzyna Kroczak-Knapik, Lucyna Róg-Wolska – liderki projektu Cykl trzech półgodzinnych filmów, które uświadamiają znaczenie badań...

Read More ...

POPULARYZACJA NAUKI - opisy projektów

Nagroda XXVI DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI 2023Uniwersytet Wrocławski – Biuro Dolnośląskiego Festiwalu Nauki jako jednostka międzyuczelniana + 12 uczelni-organizatorów Zespół w składzie: dr hab. inż....

Read More ...

NOWE MEDIA - opisy projektów

Nagroda Polilab – kanał na YouTubePolitechnika WrocławskaZespół w składzie: Iwona Szajner – liderka projektu, Lucyna Róg-Wolska Polilab to kanał na YouTube dla młodzieży ze szkół średnich....

Read More ...

UCZELNIANE MEDIA - opisy projektów

  Nagroda Kampania „Różni i Równi/Diverse and Equal” w ramach II etapu kampanii uczelnianej „Kultura Szacunku / Culture of Respect”Gdański Uniwersytet MedycznyZespół w składzie: Małgorzata...

Read More ...

EDUinspiracje Media 2024

Jeśli masz świetny warsztat dziennikarski, potrafisz przekazać najważniejsze wartości informacyjne, wykazujesz się kreatywnością oraz indywidualnym stylem, zapraszamy do konkursu EDUinspracje Media...

Read More ...

Stowarzyszenie „PRom” podczas II Forum Administracji Akademickiej

Zapraszamy do udziału w II Forum Administracji Akademickiej – 27-28 maja 2024. na SGH Program całego wydarzenia dostępny jest na stronie. Skuteczna komunikacja – warsztat PRom (Aula Główna, piętro...

Read More ...

PRom dla Kajowej Strategii Umiędzynarodowienia

  Szanowni Państwo, Członkinie i Członkowie Stowarzyszenia „PRom”, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) serdecznie zaprasza wszystkich PRomowiczów do wspólnej refleksji nad kierunkami...

Read More ...

Nagrody Stowarzyszenia - otwieramy nabór do konkursu

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Konkursu Nagrody Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, w którym nagradzamy działania komunikacyjne, informacyjne i promocyjne prowadzone...

Read More ...

Zapraszamy na XXXVI Konferencję Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”

która odbędzie się w dniach 2-5 czerwca 2024 r. na Politechnice Śląskiej. Nasza coroczna konferencja to nie tylko platforma do wymiany doświadczeń i wiedzy, ale także doskonała okazja do budowania...

Read More ...

Panel ekspercki Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” na Konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2024”

  Przekonaj mnie – dlaczego Polska? Jak prowadzić komunikację, aby kandydaci z całego świata zwrócili uwagę na ofertę uczelni naszego kraju?   Zrozumienie indywidualnych potrzeb i sytuacji cudzoziemców oraz...

Read More ...

Wspomnienie o Wojtku Sokolnickim

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wojciecha Sokolnickiego, wieloletniego kierownika Biura Promocji oraz rzecznika prasowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wojtek zmarł...

Read More ...

Otwarte spotkanie dla specjalistów zajmujących się komunikacją w HE

W piątek 24 listopada, w godzinach 11.00-12.00, nasz siostrzane stowarzyszenie Euprio zaprasza wszystkie osoby odpowiedzialne za komunikację w europejskim systemie szkolnictwie wyższego do wzięcia...

Read More ...

IX Konferencja Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN

Już niemal dekadę, Konferencja LUMEN stanowi centralne miejsce debaty o najlepszych praktykach w zarządzaniu polskim szkolnictwem wyższym. Po okresie pandemii i transmisji Konferencji w Internecie,...

Read More ...

PRom dla PRom

8 listopada 2023, godz. 19:00 kolejne spotkanie PRom dla PRom, serdecznie zachęcamy do udziału! Porozmawiamy m.in. o: tym kto jest nowy w naszym Stowarzyszeniu  nowych członkach wspierających wynikach...

Read More ...

Budujemy wielopoziomowe relacje, wymieniamy się wiedzą

Spotkanie on-line PRom, IROs i SFD odbyło się 8 września 2023 r. – spotkanie trójstronne naszych organizacji było okazją do tego, aby się wzajemnie poznać, przedstawić nasze cele i działania oraz...

Read More ...

Wspólnie o wyzwaniach

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie on-line PRom, IROs i SFD – 8 września 2023 r. w godzinach 13:00-15:00 – spotkanie trójstronne naszych organizacji będzie okazją do tego, aby się wzajemnie poznać,...

Read More ...

Stowarzyszenie „PRom” i NAWA – kolejny krok we współpracy na rzecz umiędzynarodowiania polskich uczelni

  Współpraca między Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA) a Stowarzyszeniem PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” rozwija się i przynosi kolejne korzyści dla edukacji wyższej w Polsce. NAWA...

Read More ...

„PRom”, IROs Forum i Stowarzyszenie Forum Dziekanatów – oficjalny start współpracy

  Współpraca trójstronna stwarza wiele szans i możliwości. Szefowe trzech kluczowych organizacji spotkały się w SGGW, aby rozmawiać o przyszłości branży. Spotkanie Kto? Dr hab. Katarzyna...

Read More ...

Zapraszamy na EUPRIO – 27-30 sierpnia | Wiedeń

  Na konferencji EUPRIO poznasz aktualne trendy i najlepsze praktyki międzynarodowe. Eksperci z całej Europy będą dyskutować o wyzwaniach stojących przed uniwersyteckimi biurami komunikacji w czasach...

Read More ...

Prezeska „PRom” w Kapitule Konkursu PR Wings

  Konkurs PR Wings wyłania i nagradza najbardziej efektywne, kreatywne i innowacyjne projekty z zakresu szeroko rozumianej komunikacji i public relations. Promuje profesjonalne i etyczne praktyki w tym...

Read More ...

„Przyszłość rekrutacji. Miasto. Region. Świat.” – XXXV Konferencja „PRom”

  Fascynujące warsztaty i dyskusje na konferencji były doskonałą okazją do rozwoju zawodowego i poszerzenia wiedzy blisko 100 osób związanych zawodowo z komunikowaniem i promowaniem polskich uczelni....

Read More ...

Najlepsze projekty PR i promocyjne w Polsce nagrodzone!

Znamy zwycięzców Nagród Stowarzyszenia „PRom” Media Relations Śniadania Prasowe Uniwersytetu Łódzkiego Uniwersytet Łódzki Zespół w składzie: Marcin Kowalczyk, Iwona Ptaszek-Zielińska Śniadania...

Read More ...

Nagrody Stowarzyszenia PRom – zakończenie weryfikacji formalnej

  Zakończono weryfikację formalną wszystkich zgłoszeń do konkursie Nagrody Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”. W trakcie weryfikacji weryfikowana była zgodność projektów z wymogami...

Read More ...

100 zgłoszeń w konkursie Nagrody Stowarzyszenia PRom!

14 kwietnia 2023 r.  zakończyliśmy nabór zgłoszeń w konkursie Nagrody Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem – wpłynęło do nas 100...

Read More ...

Czerwcowa konferencja - zapisy ruszyły!

  „Przyszłość rekrutacji. Miasto. Region. Świat.” – zapraszamy na współorganizowaną przez Uniwersytet Zielonogórski i Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” konferencję, która odbędzie się w dniach...

Read More ...

Kapituła Nagród Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”

Z dumą przedstawiamy 12-osobą Kapitułę, która będzie oceniała projekty zgłoszone w tegorocznej edycji konkursu Nagrody Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, w którym nagradzamy...

Read More ...

Kawa z IROs – o komunikacji i promocji nauki i edukacji w globalnej rzeczywistości

  Stowarzyszenie „PRom” i IROS Forum zacieśniają współpracę!   Pierwsza w nowej kadencji „Kawa z IROs” była okazją do spotkania dwóch siostrzanych i komplementarnych organizacji, które współpraca daje efekt...

Read More ...

Perspektywy Women in Tech Summit 2023

  Fundacja Edukacyjna Perspektywy, nasz wieloletni partner, organizuje piątą już edycję największej w Europie i Azji konferencji dla kobiet w nowych technologiach Perspektywy Women in Tech Summit 2023, Wydarzeniu...

Read More ...

Nagrody Stowarzyszenia PRom wracają! Ogłaszamy konkurs.

  Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu Nagrody Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, w którym nagradzamy działania komunikacyjne, informacyjne i promocyjne prowadzone przez i...

Read More ...

O wyzwaniach internacjonalizacji podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce”

Cykliczna Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce” to najważniejsze i największe wydarzenie dla osób zajmujących się internacjonalizacją nauki i szkolnictwa wyższego, które zgromadziło ponad 200...

Read More ...

Już dziś zapraszamy na naszą czerwcową konferencję!

  „Przyszłość rekrutacji. Miasto. Region. Świat.” - zapraszamy na współorganizowaną przez Uniwersytet Zielonogórski i Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” konferencję, która odbędzie się w dniach...

Read More ...

Kongres Nauka i Media 2022

    Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” wspiera budowanie mostów między nauką a mediami. Stowarzyszenie „PRom” patronowało projektom Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki - „Szkolenia...

Read More ...

III edycja Konferencji Etyka PR

  Tematem przewodnim III Konferencji Etyka PR jest odpowiedzialna komunikacja z otoczeniem w rzeczywistości rewolucji cyfrowej. Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” patronowało...

Read More ...

Polskie szkolnictwo wyższe – uczelnie otwarte na świat

  15 lat IROs Forum to ważne wydarzenie, które pokazało, jak istotne w dzisiejszym świecie jest globalne podejście do komunikowania uczelni – uczelni otwartych na świat. W panelu dyskusyjnym „Trendy i...

Read More ...

15-lecie IROs FORUM

  Konferencja z okazji 15-lecia działalności sieci IROs Forum w dniach 18-19 października 2022 r. w Krakowie. Obchody jubileuszu odbędą się w murach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica...

Read More ...

Projekt Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki - Skills Above Borders

  Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki zapewnia ukraińskim studentom i młodym naukowcom integrację z polskim środowiskiem akademickim oraz dostarcza kompetencje z zakresu „Zawodów Przyszłości” - zarówno kompetencji...

Read More ...

NAWA zaprasza na konferencję - 20.10. 2022, Kraków

20 października 2022, w Krakowie (Aula Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH) odbędzie się organizowana przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej konferencja: „Welcome to Poland –...

Read More ...

Jak prowadzimy działania w obszarze komunikacji - perspektywa międzynarodowa

Prof. Dr. Mike S. Schäfer z Uniwersytetu w Zurychu prowadzi badanie, którego celem jest zbadanie praktyk, wyzwań i rozwoju w zakresie komunikacji instytucji szkolnictwa wyższego. Zachęcamy do...

Read More ...

Anna Rolczak w komitecie sterującym EUPRIO

  Anna Rolczak, członkini Zarządu Stowarzyszenia „PRom”, kierująca Centrum Promocji Uniwersytetu Łódzkiego została wybrana do komitetu sterującego EUPRIO (European Association of Communication...

Read More ...

Szkolimy się!

  Za nami XXXIV Konferencja Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” pt. „Jedyna stała to zmiana. Jak realizować długofalowe cele w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości?” PRom to...

Read More ...

Wybraliśmy zarząd na kadencję 2022 - 2025

  Here we go again! w trakcie konferencji w Toruniu odbyło się Walne Zgromadzenie, podczas którego przeprowadziliśmy wybory do władz Stowarzyszenia. Zarząd pełniący swoje obowiązki 2018 - 2022 otrzymał...

Read More ...

Manifest Popularyzatora Nauki - już gotowy.

  Manifest Popularyzatora Nauki określa takie kwestie, jak, m.in. to kim w Polsce jest popularyzator nauki, jakie kompetencje powinien posiadać, jakie wyzwania stoją przed popularyzatorami. Dokument wypracowali...

Read More ...

Jak realizować długofalowe cele w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości - zapraszany na konferencję!

  Zapraszamy na XXXIV Konferencję Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, pt.    „Jedyna stała to zmiana. Jak realizować długofalowe cele w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości?”,   która...

Read More ...

Digital PR robi efekt WOW, czyli jak social media uczelni tworzą jej markę

  31 marca, podczas Konferencji „Studenci Zagraniczni w Polsce 2022” sesję Stowarzyszenia PR i Promocji Polskich Uczelni „PRom” poprowadzi prezeska – Anna Kiryjow-Radzka. Do dyskusji zostali zaproszeni...

Read More ...

Uczelnie solidarne z Narodem Ukrainy

  W obliczu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę polskie uczelnie solidaryzują się z Ukrainą i reagują nie tylko na poziomie słów wsparcia dla naszych Przyjaciół wyrażonych w apelach i...

Read More ...

Kongres Nauka i Media 2022 - zaproszenie do udziału

  3 marca 2022 w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki organizuje Kongres Nauka i Media 2022 - pomóż współtworzyć Manifest Popularyzatora Nauki!Zgłoszenia...

Read More ...

Akcja: covidchallenge

  Centrum Informacji Kryzysowej Centrum Badań Kosmicznych PAN wraz z firmą Planet Partners organizują akcję, której celem jest rozwiązanie problemów potrzeb służby zdrowia niezbędnych do zatrzymania epidemii...

Read More ...

Akademia Internacjonalizacji - szkolenia

  Akadamia Internacjonalizacji  zaprasza na kolejne szkolenia, tym razem online:2 kwietnia 2020 r. Różnice i komunikacja międzykulturowa - Szkolenie adresowane jest do osób, które w swojej pracy...

Read More ...

Znamy najlepszych popularyzatorów nauki 2019

  Od kilkunastu lat serwis PAP Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizują konkurs Popularyzator Nauki. W konkursie nagradzane są osoby, zespoły i instytucje, które nie...

Read More ...

Trudny student zagraniczny - różnice i komunikacja międzykulturowa

  Zapraszamy na kolejne z cyklu szkoleń organizowanych przez  Akademia Internacjonalizacji. Celem szkolenia jest nabycie podstawowych umiejętności pozwalających niwelować bariery komunikacyjne wynikające z...

Read More ...

MASTER OF MARKETING AND RECRUTIMENT - SZKOLENIE

Dlaczego warto wysyłać newsletter do kandydatów na studia? Co to jest mystery shopping i jak wypadają w tej kwestii polskie uczelnie? Jak social media wpływają na rekrutację zagraniczną?Na te i inne...

Read More ...

GWIAZDY UMIĘDZYNARODOWIENIA 2020 PRZYZNANE!

Już po raz trzeci zostały wręczone Nagrody Środowiskowe - Gwiazdy Umiędzynarodowienia. Nagrody przyznawane są osobom wybitnie zasłużonym w badaniach nad internacjonalizacją, w zarządzaniu procesem...

Read More ...

58 UCZELNI PODPISAŁO 17 WRZEŚNIA 2019 W KRAKOWIE DEKLARACJĘ SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI UCZELNI

Przedstawiciele uczelni zobowiązali się do upowszechniania wartości akademickich oraz popularyzowania nauki wśród społeczeństwa - podsumował minister nauki Jarosław Gowin.Na Kongresie organizowanym...

Read More ...

KONGRES SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI NAUKI 17 WRZEŚNIA 2019 R.

 Zapraszamy do udziału w Kongresie Społecznej Odpowiedzialności Nauki – Nauka dla Ciebie, który odbędzie się 16 i 17 września 2019 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w...

Read More ...

OBRAZ. WIZERUNEK. MARKETING

Podczas otwierającego konferencję panelu eksperckiego moderowanego przez dr hab. Agnieszkę Kampkę – sekretarz PTR – zaproszone panelistki dyskutowały o najbardziej aktualnych trendach w komunikacji...

Read More ...

16.05.2019 - UCZELNIA NA MIARĘ POTRZEB

Kryzys w szkolnictwie wyższym, m.in. niż demograficzny oraz rosnące wymagania rynkowe stawiają władze uczelni przed ważnymi wyzwaniami. Uczelnia musi konkurować i nadążać za zmianami i potrzebami rynku -...

Read More ...

HOW TO ATTRACT AMERICAN STUDENTS TO POLISH UNIVERSITIES?

Zapraszamy na kolejną konferencję z cyklu Direct to internationalization pt. How to attract American students to Polish universities? Konferencja jest organizowana przez NAWA oraz Polsko-Amerykańską...

Read More ...

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA - AKADEMIA INNOWACJI DLA UCZELNI 2020

Już 15 lutego w Warszawie, pod patronatem Fundacji Rektorów Polskich i Przewodniczącego KRASP odbędzie się druga edycja Akademii Innowacji dla Uczelni 2020.Celem Akademii Innowacji jest zebranie w...

Read More ...

OBRAZ. WIZERUNEK. MARKETING.

Konferencja naukowa Stowarzyszenia "PRom" i Polskiego Towarzystwa RetorycznegoJuż 14-15 marca 2019 r. zapraszamy na kampus SGGW w Warszawie, gdzie odbędzie się współorganizowana przez "PRom" i PTR Konferencja...

Read More ...

OLEKSANDR ZAKHARCHUK - GWIAZDĄ MARKETINGU 2019!

Z wielką radością przekazujemy informację, że tytuł Gwiazdy Marketingu / Marketing Star 2019 zdobył Członek Zarządu Stowarzyszenia PRom ds. internacjonalizacji! Oleksandr odpowiada za kwestie...

Read More ...

DZIAŁ PROMOCJI I INFORMACJI UMK W TORUNIU - LAUREATEM WYRÓŻNIENIA IM. RED. TOMASZA TRZCIŃSKIEGO

Dział Promocji i Informacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został laureatem wyróżnienia im. red. Tomasza Trzcińskiego za najlepszą politykę informacyjną. Nagrodę przyznawaną przez...

Read More ...

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ "STUDENCI ZAGRANICZNI W POLSCE 2019"

Znakomici mówcy, ciekawy program, unikalne miejsce - to najkrótsza charakterystyka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2019", która odbędzie się 17-18 stycznia 2019 roku w...

Read More ...

POLSKIE UCZELNIE W ŚWIATOWEJ PERSPEKTYWIE

Możliwości stworzone przez ustawę 2.0 do zwiększenia międzynarodowej postrzegalności (visibility) polskich uczelni i poprawy ich pozycji to główny temat konferencji "Polskie uczelnie w światowej...

Read More ...

SPOTKANIE REKTORÓW SZKÓŁ POLSKICH W WARSZAWIE

30 września 2018 r. na zaproszenie Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina odbyło się w Warszawie Spotkanie Rektorów Szkół Polskich oraz środowiska...

Read More ...

EDU IT TRENDS - KIERUNKI ROZWOJU TECHNOLOGII DLA UCZELNI WYŻSZYCH

Odpowiedni poziom innowacyjności uczelni jest niezwykle istotnym wskaźnikiem w rankingach. Jest to również ważny element w procesie pozyskiwania studentów. Wizerunek uczelni budowany jest poprzez...

Read More ...

„DZIEŃ INTERNACJONALIZACJI” NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM W KATOWICACH

Drodzy PRomowicze,w środę 20 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach po raz kolejny odbędzie się „Dzień Internacjonalizacji” - cykliczne wydarzenie, którego głównym celem jest...

Read More ...

KSIĄŻKA DLA RZECZNIKÓW AUTORSTWA CZŁONKÓW PROM-U

  Rzecznik prasowy – oczekiwania i możliwości. Perspektywa teoretyczna i praktyczna, książka pod redakcją Beaty Czechowskiej-Derkacz i Marka Zimnaka jest adresowana do studentów, adeptów działów...

Read More ...

AKTUALNOŚCI

Konferencja "Cyfrowe Horyzonty" "Cyfrowe Horyzonty" odbędą się 20 września 2024 roku w Hotelu Bristol w Rzeszowie. Wydarzenie to organizowane przez Akademię Górnośląską im. Wojciecha Korfantego w...

Read More ...