PRom

16 lat środowiska              34 konferencje

Article

31 marca, podczas Konferencji „Studenci Zagraniczni w Polsce 2022” sesję Stowarzyszenia PR i Promocji Polskich Uczelni „PRom” poprowadzi prezeska – Anna Kiryjow-Radzka. 

Do dyskusji zostali zaproszeni eksperci, którzy podzielą się z uczestnikami Konferencji wiedzą i doświadczeniem. 

Paneliści:
 • Dr hab. Marta Mendel, prorektorka ds. współpracy międzynarodowej, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
 • Paulina Boroń-Kacperek, dyrektorka Biura Rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu / Gwiazda Marketingu 2021
 • Maciej Krzyczkowski, kierownik Działu Współpracy i Promocji Międzynarodowej, Collegium Civitas
 • Oleksandr Zakharchuk, specialista ds. mediów społecznościowych i kurator treści Ready Study Go! Poland, NAWA Research in Poland / Gwiazda Marketingu 2019
Dyskusja przedstawi student journey to podróż trzyetapowa. Podczas etapu „przed” uczelnie budują wizerunek marki i komunikują się z potencjalnymi odbiorcami – zwieńczeniem działań jest rekrutacja najlepszych kandydatów. Gdy stają się oni studentami, zaczyna się etap „w trakcie” – kontakt młodego człowieka z uczelnią jest wieloaspektowy, zanurza się on w doświadczenie studiowania nie tylko w sali dydaktycznej, ale też w dziekanacie, mediach społecznościowych i internecie. To kształtuje opinię o naszych uczelniach w głowach najbardziej autentycznych ambasadorów marki – studentów. Ich opinię biorą pod uwagę następni kandydaci. Finałem jest rozległe „po” – kiedy alumni odbierają dyplom... Czy z nami zostaną? Czy będziemy dla nich istotni? To zależy od naszej komunikacji – spiętej w dobie COVID-19 klamrą dialogowości, digitalu i otwartości uczelni… Będą o tym dyskutować eksperci reprezentujący kluczowe poziomy budowy marki uczelni.

Konferencje z cyklu „Studenci zagraniczni w Polsce” zawsze były miejscem debaty nad strategią internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego i nauki, ale ze względu na okoliczności tegoroczne spotkanie, które odbędzie się w dniach 31 marca – 1 kwietnia we Wrocławiu, będzie miało wagę wyjątkową. Dlatego do udziału w nim zapraszamy wszystkich, którym sprawy umiędzynarodowienia leżą szczególnie na sercu. Wydarzenie tradycyjnie skorelowanie jest z posiedzeniem Prezydium KRASP. Temat wiodący wszystkich sesji to: UMIĘDZYNARODOWIENIE W CZASACH NIEPEWNOŚCI.

Serdecznie zapraszamy do udziału!
PRom UAW obliczu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę polskie uczelnie solidaryzują się z Ukrainą i reagują nie tylko na poziomie słów wsparcia dla naszych Przyjaciół wyrażonych w apelach i uchwałach.
Akcje humanitarne, zbiórki celowe, wsparcie psychologiczne i wiele innych działań podejmują studenci i pracownicy Uczelni stowarzyszonych w Stowarzyszeniu PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”.

Elementem skutecznej komunikacji kryzysowej jest porządkowanie informacji, dlatego przedstawiamy Wam działania pomocowe podejmowane w naszych uczelniach Polskie uczelnie udzielają Ukrainkom i Ukraińcom realnej pomocy.
3 marca 2022 w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki organizuje Kongres Nauka i Media 2022 - pomóż współtworzyć Manifest Popularyzatora Nauki!

Zgłoszenia przyjmowane są 24 lutego 2022 roku do przez: formularz zgłoszeniowy

kongres nauka i media 2022
covchall2Centrum Informacji Kryzysowej Centrum Badań Kosmicznych PAN wraz z firmą Planet Partners organizują akcję, której celem jest rozwiązanie problemów potrzeb służby zdrowia niezbędnych do zatrzymania epidemii koronawirusa.
Akcja jest skierowana do młodych naukowców, studentów i innowacyjnych przedsiębiorców chcących wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, aby realnie wesprzeć polską służbę zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Głównym celem inicjatywy jest opracowanie przez uczestników rozwiązań do szybkiego wdrożenia, które będą w stanie efektywnie wspierać pracę lekarzy i pielęgniarek. Narzędzia, nad których stworzeniem będą pracować uczestnicy akcji, mają odpowiedzieć na zapotrzebowanie zgłoszone przez sam personel medyczny. Na liście najpilniejszych potrzeb stworzonej przez medyków znalazły się między innymi: uproszczony respirator, narzędzie do masowej terapii tlenowej, lepszy system nagłośnienia dla kombinezonów ochronnych czy innowacyjny sposób zabezpieczania karetek pogotowia – to podstawowe rozwiązania, bez których skuteczna, długofalowa walka z epidemią będzie niemal niemożliwa.

Szczegóły: https://covidchallenge.pl/

Akadamia Internacjonalizacji  zaprasza na kolejne szkolenia, tym razem online:

2 kwietnia 2020 r. Różnice i komunikacja międzykulturowa - Szkolenie adresowane jest do osób, które w swojej pracy zawodowej mają lub mogą mieć kontakt z reprezentantami innych kultur. Uczestnicy w praktyczny sposób poznają narzędzia i techniki, pozwalające na sprawną komunikację w wielu różnych sytuacjach. Szczegóły dostępne są na stronie http://studyinpoland.pl/

10 kwietnia 2020 r. Academic English - practical course - Szkolenie prowadzone w języku angielskim przez brytyjskiego native speakera z doświadczeniem akademickim. Szkolenie przeznaczone dla pracowników akademickich i wszystkich osób zajmujących się pisaniem, publikowaniem i pracą w języku angielskim. Academic English to praktyczny kurs, który pozwoli zdobyć przydatne narzędzia językowe, poznać techniki akademickiego pisania i mówienia i przećwiczyć je pod okiem trenera http://studyinpoland.pl/

Od kilkunastu lat serwis PAP Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizują konkurs Popularyzator Nauki. W konkursie nagradzane są osoby, zespoły i instytucje, które nie ustają w rzetelnym i ciekawym opowiadaniu o nauce.

Laureatami tegorocznej edycji zostali Twórcy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, duet Crazy Nauka, Dawid Myśliwiec, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki, dr Wojciech Glac, oraz Heweliusze Nauki.

Czytaj więcej na stronie PAP NAUKA W POLSCE

Wyjątkowe wyróżnienie otrzymało Biuro Prasowe Uniwersytetu Łódzkiego - wyróżnienie im. red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną. Przeczytaj więcej o zespole na stronie www.uni.lodz.pl

Biuro Prasowe Uni Lodz
trudny studentZapraszamy na kolejne z cyklu szkoleń organizowanych przez  Akademia Internacjonalizacji. Celem szkolenia jest nabycie podstawowych umiejętności pozwalających niwelować bariery komunikacyjne wynikające z różnić międzykulturowych oraz uświadomienie sobie własnych uwarunkowań mających wpływ na postrzeganie świata i zachowania.

Uczestnicy szkolenia zdobędą też podstawowe umiejętności interpersonalne, takie jak komunikacja, komunikacja w środowisku międzynarodowym, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych i podbramkowych oraz umiejętność budowania relacji w miejscu pracy i poza nim. Dzięki warstatowej formie szkolenia, opartje na wiedzy teoretycznej i praktycznej, uczestnicy będą mogli także zmnienic swoją perspektywe w kontaktach ze studentami (zagranicznymi) oraz przećwiczyć sytuacje kryzysowe czy stereotypowe.

Więcej informacji oraz link do rejestracji znajduje się na stronie: http://studyinpoland.pl/
akademia szkolenie luty 2020Dlaczego warto wysyłać newsletter do kandydatów na studia? Co to jest mystery shopping i jak wypadają w tej kwestii polskie uczelnie? Jak social media wpływają na rekrutację zagraniczną?

Na te i inne pytania odpowie Roger Senden w czasie szkolenia Master of marketing and recruitment, które odbędzie się w dniach 19-20 lutego w Warszawie. To 2-dniowe kompleksowe szkolenie dotyczące marketingu międzynarodowego oraz kompleksowej obsługi i rekrutacji studentów zagranicznych. To niepowtarzalna dawka wiedzy, dobrych praktyk, trików i porad od dwóch znakomitych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

Szkolenie organizuje Akademia Internacjonalizacji, więcej informacji oraz link do rejestracji znajduje się na stronie: http://studyinpoland.pl/
Już po raz trzeci zostały wręczone Nagrody Środowiskowe - Gwiazdy Umiędzynarodowienia. Nagrody przyznawane są osobom wybitnie zasłużonym w badaniach nad internacjonalizacją, w zarządzaniu procesem umiędzynarodowienia, marketingiem za granicą, w kształceniu obcokrajowców i działaniach w dyplomacji akademickiej.

W gronie tegorocznych laureatów znalazł się Marcin Witkowski, który od wielu lat związany jest ze Stowarzyszenie PRom! W trzyletniej historii konkursu, to trzecia nagroda, która została przyznana PRomowiczowi!

⭐️ W poprzednich latach nagrody zdobyli: Ewa Kiszka oraz Sasza Zakharchuk! ⭐️

Wszystkim naszym gwiazdom serdecznie gratulujemy!

gwiazdy marketingu2020

Nagrody wręczone zostały podczas uroczystej galli zorganizowanej na zakończenie pierwszego dnia konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2020. Konferencja zorganizowana została przez Fundację Perspektywy. 

Laureatami "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2020" zostali w poszczególnych kategoriach:

Research Star: prof. Grzegorz Mazurek, Akademia Leona Koźmińskiego
Teaching Star: prof. Jacek Szepietowski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Public Diplomacy Star: prof. Adam Jelonek, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Marketing Star: Marcin Witkowski, Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu
Management Star: dr Dorota Piotrowska, Politechnika Łódzka
Rising Star: Wiktoria Herun, Urząd Miasta Lublin

Specjalną nagrodą "Distinguished Star uhonorowano (pośmiertnie) profesora Marka Tukiendorfa, byłego rektora Politechniki Opolskiej, byłego przewodniczącego Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP.

Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę, w której reprezentowane są główne polskie instytucje i organizacje zaangażowane w rozwój umiędzynarodowienia: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, KRASP, NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, FRSE, Perspektywy, IROs Forum, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Krajowa Reprezentacja Doktorantów, Stowarzyszenie PRom, Erasmus Student Network. Honorowy patronat nad nagrodą sprawują wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin i przewodniczący KRASP prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.
Przedstawiciele uczelni zobowiązali się do upowszechniania wartości akademickich oraz popularyzowania nauki wśród społeczeństwa - podsumował minister nauki Jarosław Gowin.

Na Kongresie organizowanym przez MNiSW było wiele osób związanych ze Stowarzyszeniem PR i Promocji Uczelni Polskich "PRom".

"Społeczna Odpowiedzialność Nauki wprowadza podobną logikę do środowiska badawczego i akademickiego. Pomaga w identyfikowaniu szans i możliwości, inspiruje do dialogu między nauką a dziećmi, młodzieżą i seniorami" - podkreślił minister Gowin.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego > Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauki

Na Kongresie organizowanym przez MNiSW było wiele osób związanych ze Stowarzyszeniem PR i Promocji Uczelni Polskich "PRom".

Prezes Stowarzyszenia "PRom" Anna Kiryjow-Radzka brała udział w dyskusji panelowej Społeczna Odpowiedzialność Nauki - III misja uczelni.

Dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik Uniwersytetu Gdańskiego przygotowała i przeprowadziła wykład "Społeczna Odpowiedzialność Komunikacji. Prezentacja badań naukowych w mediach", a Anna Rolczak - Dyrektor Centrum Promocji Uniwersytetu Łódzkiego, podczas Kongresu przeprowadziła wykład "Komunikowanie i raportowanie działań z obszaru społecznej odpowiedzialności - wyzwania dla naukowców i działów promocji". 


photo nauka dla ciebie v2
 
Zapraszamy do udziału w Kongresie Społecznej Odpowiedzialności Nauki – Nauka dla Ciebie, który odbędzie się 16 i 17 września 2019 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Będzie to pierwsze w Polsce na tak dużą skalę zorganizowane wydarzenie, służące popularyzacji nauki. Kongres ma w jeszcze większym stopniu rozbudzić poznawczą ciekawość – od dzieci, przez młodzież i dorosłych, po seniorów. Spotkaniu towarzyszyć będzie także refleksja nad rolą, miejscem i znaczeniem nauki w społeczeństwie.

W agendzie znajdą Państwo nazwiska związane ze Stowarzyszeniem PRom - Anna Kiryjow-Radzka, Beata Derkacz oraz Anna Rolczak!

List zapraszający | Agenda | Rejestracja
 
Euprio Logo Poznan


W imieniu the European Association of Communication Professionals in Higher Education – EUPRIO (d.European Universities PR and Information Officers) oraz uczelni – współorganizującej wydarzenie, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zapraszamy do udziału w pierwszej na terenie Polski EUPRIO Annual Conference, która odbędzie się w dniach 16-19.06.2019, na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu.

Tegoroczna Konferencja pt. Inspiring Communities. How to Engage Key Audiences and Boost your Reputation? odbywa się pod hasłem angażowania społecznych zasobów uczelni do budowania i zarządzania jej reputacją. Całość jest prowadzona w j.angielskim, przez zaproszonych ekspertów zewnętrznych, bez tłumaczenia na j.polski.

Szczegółowy program zawiera 2 ścieżki tematyczne, 24 warsztaty i 6 Klas Mistrzowskich, prowadzonych przez 37 prelegentów z całej Europy.  Koszt udziału w Konferencji wynosi: 600 EUR dla członków sieci EUPRIO i 800 EUR dla wszystkich pozostałych. Termin rejestracji upływa 8 czerwca br.

EUPRIO jest największą, branżową i specjalistyczną organizacją non-profit w Europie, skupiającą pracowników uczelni europejskich z działów odpowiedzialnych za szeroko rozumianą komunikację szkolnictwa wyższego z otoczeniem gospodarczym, społecznym, kulturalnym i politycznym, zarówno lokalnym jaki i międzynarodowym, poprzez najnowsze narzędzia i najlepsze praktyki.

Ideą podstawową sieci EUPRIO jest dzielenie się know-how przez ponad 750 profesjonalistów z 23 krajów Europy-instytucjonalnych i indywidualnych członków EUPRIO, pracujących m.in. w takich obszarach jak: promocja i marketing uczelni, popularyzacja nauki, promocja zagraniczna
i upowszechnianie wyników badań, współpraca uczelni z gospodarką oraz komunikacja z mediami, a więc od public relations przez media relations po public affairs i community relations
.

EUPRIO, jako organizacja powołana przez Radę Ministrów Szkolnictwa Wyższego ówczesnych Wspólnot Europejskich w 1986 r., działa na rzecz propagowania współpracy międzysektorowej
i interdyscyplinarnej wszystkich typów szkół wyższych i wymiany najlepszych praktyk na poziomie eksperckim.

Członkowie EUPRIO korzystają w ciągu roku z seminariów przeznaczonych dla kadry administracyjnej
i zarządzającej, z zasobów intranetu MyEUPRIO, uczestniczą w projektach mobilnościowych i grupach roboczych, a także tworzą dwu-i-wielo-stronne zespoły tematyczne w ramach networkingu, rozwiązując konkretne problemy lub przypadki ważne dla uczelni członkowskich.

Doroczne konferencje EUPRIO są największym wydarzeniem w życiu organizacji, na które przyjeżdża od 200 do 300 uczestników z Europy i świata. Podczas konferencji organizowane są nie tylko wykłady plenarne, czy warsztaty, ale także tzw. Masterclasses-klasy mistrzowskie, prowadzone przez najlepszych specjalistów z branży. Annual Conference jest także corocznie areną rozstrzygnięcia konkursu EUPRIO Awards na najlepsze projekty komunikacyjno-marketingowe uczelni europejskich.

Zapraszamy do Poznania, w dniach 16-19.06.2019 r.

Więcej informacji na stronach: www.euprio.eu oraz: https://www.euprio.eu/annual-conference/.Obraz wydaje się dziś uniwersalnym narzędziem komunikacji. W każdej sekundzie w sieci pojawiają się miliardy zdjęć. Część z nich to starannie zaplanowane obrazy mające służyć kreowaniu pożądanego wizerunku osoby, firmy lub produktu. Niektóre mogą jednak stać się źródłem wizerunkowego kryzysu.

Jakie typy obrazów wykorzystywane są w promocji? Na czym polega dziś wizualne kreowanie wizerunku – w polityce, biznesie, w mediach tradycyjnych i społecznościowych? Jakie czynniki społeczne i kulturowe decydują o pożądanych cechach wizerunku? W jaki sposób obrazy mogą zachwiać wiarygodnością promowanego podmiotu? M.in. na te pytania we wspólnej dyskusji odpowiedzieli zaproszeni teoretycy i praktycy marketingu, PR i reklamy, socjologowie, kulturoznawcy, medioznawcy i wszyscy zainteresowanych problematyką wizualności i kreowania wizerunku.

W dniach 14-15 marca 2019 roku w SGGW w Warszawie odbyła się konferencja naukowa „Obraz. Wizerunek. Marketing”, którą organizowało Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” wraz z Polskim Towarzystwem Retorycznym.

Uczelnia grafika

Kryzys w szkolnictwie wyższym, m.in. niż demograficzny oraz rosnące wymagania rynkowe stawiają władze uczelni przed ważnymi wyzwaniami. Uczelnia musi konkurować i nadążać za zmianami i potrzebami rynku - studentów.Doskonalenie form komunikacji, wsparcie działań dydaktycznych, nowe technologie, przepływ informacji - to tylko kilka elementów uczelni, która chce zyskać miano nowoczesnej. Wszystko to dlatego, że młody człowiek jest coraz bardziej wymagający.

Polski Instytut Rozwoju Biznesu ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji:

"Uczelnia na miarę potrzeb", która odbędzie się
16 maja 2019 roku w Warszawie.

Wymagana rejestracja->>

Podczas konferencji zostanie poruszona taka tematyka jak:

1.Kreowanie wizerunku uczelni wyższej w Polsce i zagranicą
• Nowoczesne formy promocji uczelni i rekrutacji studentów
• Rola serwisu internetowego w komunikacji
• Marketing w sektorze szkolnictwa wyższego(marketing szeptany SERM)
• Media społecznościowe jako główne źródło informacji
• Najnowsze technologie, cyfryzacja i automatyzacja a kreatywny i spersonalizowany przekaz
• E-learning - więcej nauki przez Internet na uczelniach
• Fundusze unijne dla uczelni - pozyskanie i rozliczenie

2. Najnowsze technologie w zarządzaniu uczelnią
• Integracja systemów ICT
• Bezpieczeństwo danych i informacji
• Oprogramowanie antyplagiatowe
• System Elektronicznej Legitymacji Studenckiej i Karty Pracowniczej
• Systemy kontroli dostępu
• Infrastruktura PKI
• Zarządzanie zasobami uczelni
• Systemy ERP do zarządzania uczelnią
• Systemy zarządzania dokumentami i ich obiegiem
• Budowa profesjonalnej serwerowni
• Bezpieczeństwo sieci i systemów teleinformatycznych
• Backup i archiwizacja dokumentów

Naszą grupą docelową są przedstawiciele uczelni wyższych: rektorzy, dziekani, kanclerze, kierownicy działów: technicznych, administracyjnych, bezpieczeństwa, kadrowych, obsługi dziekanatów, centrum informatyki. Wstęp dla wyżej wymienionych osób bezpłatny!

Link do wydarzenia:
strona www->>>
 
 
direct to internalizationZapraszamy na kolejną konferencję z cyklu Direct to internationalization pt. How to attract American students to Polish universities? Konferencja jest organizowana przez NAWA oraz Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta. W programie przewidujemy wystąpienia gości ze Stanów Zjednoczonych, ekspertów ds. współpracy ze Stanami Zjednoczonymi oraz przedstawicieli uczelni, które mają na swoim koncie sukcesy w rozwijaniu tej współpracy.

 

Rejestracja na wydarzenie jest już otwarta!

Przypominamy, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Program wydarzenia:pdfStudy-Abroad-agenda_February.pdf
Rejestracja: formularz rejestracyjnyAI2020

Już 15 lutego w Warszawie, pod patronatem Fundacji Rektorów Polskich i Przewodniczącego KRASP odbędzie się druga edycja Akademii Innowacji dla Uczelni 2020.

Celem Akademii Innowacji jest zebranie w jednym miejscu i o jednym czasie wiodących dostawców rozwiązań IT dla uczelni z Polski i z zagranicy. W sesji plenarnej poruszone zostaną praktyczne aspekty wykorzystania środków w programie POWER 3.5 oraz dobre praktyki związane ze skuteczną realizacją projektów informatycznych na uczelniach. W dwóch równoległych ścieżkach warsztatowych zaprezentowane zostaną 10 nowoczesnych rozwiązań IT wspierających zarządzanie uczelnią i kształcenie studentów.

Zachęcamy do zapoznania się z oficjalnym Zaproszeniem i Programem wydarzenia oraz niezwłocznego zgłoszenia uczestnictwa poprzez formularz rejestracyjny.
Termin rejestracji upływa 12 lutego.


Konferencja naukowa Stowarzyszenia "PRom" i Polskiego Towarzystwa Retorycznego

Już 14-15 marca 2019 r. zapraszamy na kampus SGGW w Warszawie, gdzie odbędzie się współorganizowana przez "PRom" i PTR Konferencja naukowa pt. Obraz. Wizerunek. Marketing.

Do wspólnej dyskusji zapraszamy teoretyków i praktyków marketingu, PR i reklamy, socjologów, psychologów, kulturoznawców, medioznawców i wszystkich zainteresowanych problematyką wizualności i kreowania wizerunku.

Zapraszamy zarówno teoretyków, jak i praktyków.

Proponujemy następujące wątki tematyczne:
 • - zdjęcie, film, inscenizacja – wizualne narzędzia promocji
 • - kreacja graficzna i jej społeczne uwarunkowania
 • - retoryka obrazu w tworzeniu i badaniu wizerunku
 • - treści wizualne w promocji edukacji
 • - sztuka i wizerunek, fragmenty, nawiązania, bezprawne wykorzystania dzieł sztuki
 • - obraz w promocji miast i regionów
 • - czym różni się obraz w reklamie od obrazu w PR
 • - formy i granice manipulacji obrazem
 • - kreacje wizerunkowe w różnych mediach/aplikacjach (Facebook, Snapchat, Instagram, YouTube)
 • - ethos a wizerunek
 • - komercjalizacja wizerunku
 • - nowe strategie reklamowe
 • - obraz a granice prywatności
 • - zdjęcia fanów i konsumentów – odbiorcy jako współkreatorzy wizerunku
 • - prawne i społeczne ograniczenia w wykorzystaniu obrazów
 • - do jakich wartości społecznych odwołują się twórcy wizerunków
 • - czy wizerunek jest zjawiskiem społecznym?
 • - czy wszechobecność komercyjnych obrazów zmienia społeczeństwo?

Na zgłoszenia oczekujemy do 25 lutego 2019 roku. Termin ten jest nieprzekraczalny.
Do 28 lutego dokonamy wyboru spośród proponowanych referatów i poinformujemy prelegentów o zaakceptowaniu ich propozycji

Nieprzekraczalny termin wnoszenia opłat konferencyjnych (400 zł; doktoranci oraz członkowie PTR i "PRom": 300 zł; obejmuje materiały konferencyjne, przerwy kawowe oraz obiady). Prelegenci, którzy nie dokonają wpłaty w terminie, nie zostaną uwzględnieni w programie konferencji.

Szczegóły wydarzenia na stronie.


Zapraszamy do czynnego udziału!
Oleksandr Zakharchuk - gwiazdą marketingu 2019

Z wielką radością przekazujemy informację, że tytuł Gwiazdy Marketingu / Marketing Star 2019 zdobył Członek Zarządu Stowarzyszenia PRom ds. internacjonalizacji! Oleksandr odpowiada za kwestie związane z umiędzynardowieniem od 11 czerwca 2018.

Gala rozdania nagród odbyła się podczas Konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2019 w SGGW / Warsaw University of Life Sciences w dniach 17 stycznia 2019 r.

Oleksandr pracuje w Uniwersytecie SWPS, jest absolwentem PJATK (Informatyka, zarządzanie projektami). Wykorzystuje wiedzę techniczną do marketingu zagranicznego. W codziennej pracy posługuje się biegle trzema językami obcymi (angielski, polski i rosyjski) oraz swoim ojczystym – ukraińskim.

Po raz pierwszy w blisko 20-letniej historii Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich, Oleksandr został wybrany przez Walne Zgromadzenie Członków jako członek zarządu z zagranicy.

Od 2014 do 2018 zajmował się budowaniem wizerunku marki PJATK na rynkach zagranicznych, dbał o dobre relacje z kandydatami i studentami oraz zapewniał im wsparcie w kwestiach związanych ze studiami. Pomagał też zagranicznym kandydatom w kwestiach związanych z aplikowaniem na studia, m. in prowadził charytatywnie doradztwo personalne przy wyborze kierunku i uczelni. Brał także udział w tworzeniu projektu dla obcokrajowców przyjeżdżających na studia do Polski – Poland Now.

W 2018 zaczął pracować w SWPS – pierwszym prywatnym uniwersytecie w kraju, który słynie z marketingu i realizacji niestandardowych projektów. Do zadań Oleksandra Zakharchuka należy budowanie dobrych relacji z zagranicznymi agentami rekrutującymi na studia.

W 2018 roku tytuł Gwiazdy Marketingu zdobyła wieloletnia Członkini Stowarzyszenia PRom - Ewa Kiszka!

Dział Promocji i Informacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został laureatem wyróżnienia im. red. Tomasza Trzcińskiego za najlepszą politykę informacyjną. Nagrodę przyznawaną przez redakcję serwisu PAP Nauka w Polsce wręczono podczas gali konkursu Popularyzator Nauki.

Kierownikiem Działu Promocji i Informacji UMK jest wieloletni Członek Stowarzyszenia "PRom" Aleksander Anikowski.

W tym roku kapituła konkursu przyznała nagrody w sześciu kategoriach: naukowiec, animator, instytucja, zespół, media oraz nagroda główna. Tę ostatnią i tytuł Popularyzatora Nauki 2018 otrzymał prof. Ryszard Tadeusiewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wśród laureatów, których wyłoniono spośród rekordowej liczby 140 zgłoszeń, znaleźli się również: dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, Dariusz Aksamit, Koło Miłośników Języka Papillon, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Paulina Łopatniuk.

Wyróżnienie dla UMK ma charakter pozaregulaminowy, a o jego przyznaniu zdecydowali przedstawiciele redakcji serwisu PAP Nauka w Polsce.

Wyniki 14. edycji konkursu Popularyzator Nauki ogłoszono 7 stycznia w Warszawie podczas gali, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik. W uroczystości wzięli udział m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wiceprezes Polskiej Agencji Prasowej Łukasz Świerżewski. UMK podczas gali reprezentowali prof. dr hab. Wojciech Wysota, prorektor ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym oraz Aleksander Anikowski, kierownik Działu Promocji i Informacji UMK.


SZ2019


Znakomici mówcy, ciekawy program, unikalne miejsce - to najkrótsza charakterystyka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2019", która odbędzie się 17-18 stycznia 2019 roku w Warszawie.

Organizowana jest wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".
Na konferencję zostali zaproszeni wysokiej rangi przedstawiciele MNiSW, dyrektorzy centralnych instytucji wspierających szkolnictwo wyższe i ambasadorowie krajów będących w centrum zainteresowania polskich uczelni.

Wśród mówców będą wybitni przedstawiciele świata akademickiego oraz eksperci w zakresie internacjonalizacji. Warto już teraz wpisać tę datę do swoich kalendarzy!"
 
Szczegóły: https://goo.gl/MGrkRF
unnamed
Możliwości stworzone przez ustawę 2.0 do zwiększenia międzynarodowej postrzegalności (visibility) polskich uczelni i poprawy ich pozycji
 to główny temat konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", która odbędzie się 3-4 grudnia w Warszawie. Konferencję, organizowaną tradycyjnie przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" w ścisłej współpracy z KRASP i PKA, otworzy wystąpienie wicepremiera, ministra JAROSŁAWA GOWINA.

Tematyka konferencji dotyczy uruchamianych przez Ministerstwo inicjatyw mających na celu podniesienie jakości badań w Polsce: "Inicjatywy doskonałości - uczelnia badawcza" oraz "Regionalnej inicjatywy doskonałości". Dla władz uczelni zainteresowanych uczestnictwem i sukcesem w tych strategicznych programach jest to konferencja "must-attend", czyli prawie obowiązkowa!

Wśród 33 mówców aż 11 to goście zza granicy, w tym autorzy prestiżowych rankingów (m.in. US News, QS i Webometrics) oraz analitycy i rektorzy uczelni zagranicznych uczestniczących w "Excellence Initiatives". Towarzyszyć im będą znakomitości polskiego życia akademickiego.

Wśród mówców konferencyjnych są między innymi: prof. Jan Szmidt, przewodniczący KRASP, prof. Krzysztof Diks, przewodniczący PKA, prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący RGNiSW, prof. Paweł Rowiński, wiceprezes PAN, prof. Arkadiusz Mężyk, rektor PŚl., prof. Maciej Duszczyk, prorektor UW prof. Ryszard Naskręcki, prorektor UAM, prof. Jarosław Bosy, prorektor UP we Wrocławiu, prof. Marcin Moniuszko, prorektor UMed. w Białymstoku, prof. Roman Cieślak, rektor Uniwersytetu SWPS, prof. Emanuel Kulczycki, przewodniczący Zespołu ds. wykazów czasopism i wydawnictw naukowych w MNiSW, dr Olaf Gajl, dyrektor OPI, dr Zygmunt Krasiński, dyrektor KPK "Horyzont 2020"...

Główne sesje konferencyjne poprowadzą: prof. Michał Kleiber ("inicjatywy doskonałości" na świecie) prof. Wiesław Banyś (sieci "uniwersytetów europejskich:), prof. Stanisław Kistryn (wyłanianie uczelni badawczych), prof. Tomasz Szapiro (ewaluacja wg ustawy 2.0), prof. Dominik Antonowicz (metodologie rankingów), prof. Grzegorz Mazurek(budowa "visibility" uczelni), Waldemar Siwiński (rankingi "by subject").

Będzie znakomita reprezentacja MNiSW oraz instytucji wspierających naukę i edukację... Będą partnerzy z Elsevier, Asseco i IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence. Będzie Gala Nagród Elsevier za najlepsze osiągnięcia badawcze 2015-17. Tu trzeba być!

Zarejestruj się

30 września 2018 r. na zaproszenie Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina odbyło się w Warszawie Spotkanie Rektorów Szkół Polskich oraz środowiska akademickiego w ramach Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Akademickiego, w którym uczestniczyli premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin, minister finansów Teresa Czerwińska, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz prof. Jan Szmidt, Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Uroczystość uświetniło także okolicznościowe orędzie, które przekazał Prezydent RP Andrzej Duda. Ponad 500 przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego wzięło udział w uroczystym przemarszu Krakowskim Przedmieściem pod pomnik Mikołaja Kopernika, gdzie reprezentacje środowisk akademickich i władz państwowych złożyły kwiaty.

Główna część uroczystości odbyła się w Teatrze Polskim im. A. Szyfmana.  

Relacja z wydarzenia: konstytucjadlanauki.gov.pl

Odpowiedni poziom innowacyjności uczelni jest niezwykle istotnym wskaźnikiem w rankingach. Jest to również ważny element w procesie pozyskiwania studentów. Wizerunek uczelni budowany jest poprzez jej potęgę naukową oraz to ważne kryterium, jakim jest innowacyjność. Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości kadry zarządzającej uczelniami wyższymi na temat aktualnych trendów i rozwiązań oraz propagowanie nowych technologii. Wystąpienia poprowadzą największe autorytety środowiska naukowego, a także eksperci zajmujący się informatyzacją. Porozmawiamy o obecnych wyzwaniach jakie stoją przed uczelniami wyższymi, czym się sugerować przy wyborze rozwiązań oraz jakie technologie wdrażać, aby usprawnić zarządzanie placówką i podnieść jej poziom innowacyjności.

Zapraszamy do rejestracji!

 

logotyp 1

 

28 LISTOPADA 2018 roku w Warszawie

W programie wydarzenia m.in.:.

 • RODO – CZYLI JAK PRZETWARZAĆ DANE OSOBOWE NA UCZELNI ZGODNIE Z PRAWEM
  Wioletta Jaroń  
 • BEZPIECZEŃSTO IT W ŚRODOWISKU UCZELNI WYŻSZYCH
  Krzysztof Młynarski, Teleinformatica
 • NOWE ZASADY W WALCE Z PLAGIATEM
  Anna Jędrzejczyk, Plagiat.pl
 • WYZWANIA ZWIĄZANE Z DECYZJĄ ZMIANY ORAZ WYBOREM ZINTEGROWANEGO KLASY ERP W PAŃSTWOWYCH UCZELNIACH WYŻSZYCH
  Tomasz Piontek, UMK
 • EFEKTYWNOŚĆ ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W TEORII I PRAKTYCE – TRENDY METODYCZNE, TECHNOLOGIA, A OCZEKIWANIA ODBIORCY
  Stefan Nowicki, Uniwersytet Wrocławski
 • TRENDY EDTECH W 2018 ROKU
  Krzysztof Wojewodzic, Vistula University


Strona internetowa wydarzenia:
http://eduittrends.pl/

Udział w konferencji jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny!

Uprzejmie informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona.Uczestnikom konferencji zapewniamy przerwy kawowe oraz komplet materiałów konferencyjnych.

Kontakt z organizatorem:

tel.: 22-39-09-109

kom.: 531 806 841
website: http://pureconferences.pl

Drodzy PRomowicze,

w środę 20 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach po raz kolejny odbędzie się „Dzień Internacjonalizacji” - cykliczne wydarzenie, którego głównym celem jest zwiększenie świadomości społeczności akademickiej, w szczególności młodych pracowników nauki, na temat najnowszych ofert stypendialnych i grantów oraz możliwości finansowania badań naukowych i innych przedsięwzięć o charakterze międzynarodowym.

Wydarzenie ma charakter otwarty, więc przekażcie, proszę, na Waszych uczelniach.

W trakcie „Dnia Internacjonalizacji” odbędą się prezentacje przedstawicieli instytucji i organizacji przyznających środki finansowe na działalność naukowo-badawczą oraz dydaktyczną, ekspertów z instytucji zewnętrznych oraz naukowców naszej Uczelni realizujących projekty międzynarodowe.

W tym roku swój udział w wydarzeniu potwierdzili eksperci z takich instytucji zewnętrznych jak: NAWA, FRSE, DAAD, Departament Współpracy Terytorialnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz RPK.

Szczegółowy program „Dnia Internacjonalizacji” oraz formularz rejestracji dostępny na stronie internatowej Biura Współpracy Międzynarodowej UE Katowice:

https://www.ue.katowice.pl/eventy/dzien-internacjonalizacji.html

Zgłoszenia do 14 czerwca 2018 r.

Serdecznie zapraszamy!