Wspomnienie o Wojtku Sokolnickim

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wojciecha Sokolnickiego, wieloletniego kierownika Biura Promocji oraz rzecznika prasowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wojtek zmarł nagle 2 stycznia 2024 roku. Nie ma już wśród nas człowieka niezwykłej kultury, wrażliwości i fantazji.

Wojtek Sokolnicki był absolwentem Uniwersytetu w Lozannie oraz Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, był dziennikarzem- felietonistą i członkiem PRomu – Stowarzyszenia PR i Promocji uczelni polskich.

Promocja uczelni w czasach Jego kierownictwa rozsławiła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu nie tylko w kraju, ale i za granicą. Przychylność Wojtka do niekonwencjonalnych form PR – roadshow po Polsce, koncert rockowy dla przyszłych kandydatów na studia, wysyłka listów do rodziców maturzystów – była zawsze ciepło przyjmowana przez władze UEW. W Jego żyłach płynęła błękitna krew – błękitna od koloru atramentu. Wojtek miał świetne pióro.

„Panie – odpowiedział właściciel małej knajpki w Polsce centralnej na moje pytanie o możliwość zapłaty kartą – z plastiku to ja nawet wody nie piję” – to fragment felietonu autorstwa Wojtka Sokolnickiego pt. CZY PŁACĄC GOTÓWKĄ, POPIERAMY TERRORYZM?

Sięgnijcie po felietony Wojtka. Nawet ci, którzy Go nie znali, zrozumieją, dlaczego się uśmiechamy, myśląc: Wojtuś.

 

Tamara Chorążyczewska
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu