Magdalena
Nieczuja-Goniszewska

 

Instytucja

Uniwersytet Gdański

Stanowiska / funkcje
  • rzeczniczka prasowa, kierowniczka zespołu CKiP (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Bio

Magdalena Nieczuja-Goniszewska, rzeczniczka prasowa UG i kierowniczka Zespołu prasowego z Uniwersytetem Gdańskim związana od 20 lat. Pracowała kolejno jako specjalista w biurze promocji i informacji, asystentka dwóch rektorów, dyrektor biura rektora, kierownik sekcji promocji, kierownik Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pracę w mediach rozpoczęła w 1994 roku w Głosie Wybrzeża. Następnie pracowała w miesięczniku „Trefl”, Dzienniku Bałtyckim (dział kultury) i Wirtualnej Polsce (jako redaktor, koordynator serwisu dla dzieci). Wróciła do Głosu Wybrzeża jako kierownik działu terenowego i sekretarz redakcji. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim.  Na tej samej uczelni ukończyła także studia podyplomowe na kierunkach administracja publiczna i zarządzanie zasobami ludzkimi. Jest też psychogerontologiem (studia podyplomowe na SWPS).