Aleksandra
Zaczek

 

Uczelnia

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Stanowiska / funkcje
  • kierowniczka Działu Współpracy Międzynarodowej i Promocji
Bio

Obecnie pracuje jako Kierowniczka Działu Współpracy Międzynarodowej i Promocji w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Z wykształcenia historyczka sztuki, jest również absolwentką University of London, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku Polityka i zarządzanie sztuką.

Doświadczenie zdobywała zarówno jako edukatorka sztuki (pracując z dziećmi i dorosłymi), jak i twórczyni programów edukacyjnych. Mieszkając przez prawie 20 lat w Wielkiej Brytanii,  pracowała w prestiżowych i różnorodnych organizacjach, takich jak The National Gallery, Bishopsgate Institute i The Royal Collection. Jej doświadczenie obejmuje opracowywanie programów edukacyjnych dla rodzin odwiedzających zamek Windsor, prowadzenie warsztatów artystycznych dla więźniów, prowadzenie wykładów z historii sztuki w ramach programów ligelong learning jak również zarządzanie projektem opracowania audioprzewodników w Pałacu Buckingham. Spędziła również prawie rok w Nepalu pracując dla lokalnej organizacji charytatywnej i domu dziecka, opracowując programy wolontariatu i pracując w biurze rozwoju. 

Po powrocie do Polski, 5 lat temu, korzystając z wcześniejszych doświadczeń, zaangażowała się w inicjatywy związane z jednej strony z umiędzynarodowieniem polskich instytucji artystycznych i edukacyjnych, a z drugiej z promocją polskiej sztuki i nauki na arenie międzynarodowej. Na swoim obecnym stanowisku łączy wszystkie te zainteresowania i doświadczenia.

Prywatnie kocha sztukę i podróże, spędza czas z rodziną i przyjaciółmi, żyje pełnią życia. Jej idealny wieczór w domu to film i lampka wina, a idealny wieczór poza domem - z przyjaciółmi i w wygodnych butach do tańca.