Mateusz
Lipka

Dziennikarz, trener umiejętności miękkich, nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie na kierunku psychologia w biznesie oraz marketing i sprzedaż. Absolwent Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (kierunek: dziennikarstwo i komunikacja społeczna). Posiada wieloletnie praktyczne doświadczenie w pracy z mediami - zarówno jako dziennikarz: Polsat News, Fundacja Polsat, Interia.pl, Wiadomości TVP 1, jak i specjalista ds. public relations: Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Członek Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Autor filmów popularnonaukowych promujących Europejską Noc Naukowców.