Krzysztof
Szwejk

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

• rzecznik prasowy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  • w Stowarzyszeniu PR i Promocji Uczelni Polskich PROM od 2008 roku (w latach 2008 – 2015 członek zarządu PROM)

Rzecznikiem prasowym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) jestem od 2004 roku. Do 2019 roku byłem także kierownikiem Biura Promocji. Obecnie zajmuję się współpracą z mediami, tworzeniem dobrego wizerunku uczelni oraz popularyzacją osiągnieć naukowych badaczek i badaczy SGGW. Z uczelnią jestem związany od 1980 roku. Na SGGW ukończyłem studia inżynierskie, magisterski oraz doktoranckie.

Od 1990 do 2002 roku byłem dziennikarzem i kierownikiem Redakcji Rolnej TVP1. W tym czasie byłem między innymi autorem kilkudziesięciu reportaży, ponad dwóch tysięcy felietonów informacyjnych oraz kilkunastu cyklicznych programów telewizyjnych o tematyce rolniczej, ekonomicznej i społecznej. Pełniłem funkcję wydawcy cyklicznych programów Agrobiznes i Tydzień.

W latach 2002-2004 byłem dyrektorem Biura Informacji i Promocji w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pracując w ARiMR opracowałem i wdrożyłem harmonogram kampanii promujących Politykę Rolną Unii Europejskiej, system dopłat bezpośrednich w rolnictwie, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, program SAPARD oraz systemy rolniczych kredytów preferencyjnych.