Martyna
Fołta

• kierownik Działu Marketingu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  • członkini Zarządu Stowarzyszenia PRom

Od 20 lat związana z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, kierownik Działu Marketingu. Absolwentka kulturoznawstwa oraz muzealniczych studiów kuratorskich ze sztuki współczesnej. Zawodowo szczególnie zainteresowana komunikacją wizualną, budowaniem wizerunku marki oraz promocją nauki i popularyzacji nauki. Od 2016 roku jest członkinią zespołu oraz koordynatorką ds. promocją Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE – największego wydarzenia popularyzującego naukę w Polsce i Europie. Zaangażowana w prace związane z Europejskim Miastem Nauki Katowice 2024. Członkini Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PROM. Była zaangażowane w starania Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz liczne inicjatywy społeczne oraz kulturalne na rzecz stolicy województwa śląskiego. Prywatnie interesuje się sztuką współczesną, estetyką, architekturą, fotografią, ekologią i miastem.