Aleksander
Anikowski

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

• kierownik Działu Promocji i Informacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Olek Anikowski jest kierownikiem Działu Promocji i Informacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwent historii UMK (2004). Kieruje promocją uniwersytetu od jesieni 2009 r. W trakcie swojej pracy nadzorował, współtworzył i uczestniczył w różnych projektach komunikacyjnych związanych z popularyzacją nauki jak Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, Toruńska Noc Naukowców, kampania letnia UMK i innych. Twórca koncepcji portalu informacyjnego UMK, którą wraz z zespołem wprowadził w życie i dalej rozwija w oparciu o wzorce z USA i UE (2020). Pomysłodawca reorganizacji i rozbudowy swojej jednostki w związku z wyzwaniami komunikacyjnymi uczelni IDUB (2020). Wicelider grupy roboczej upowszechnianie (WP8D) w Young Universities for the Future of Europe (YUFE, 2020). Jest zaangażowany w proces wdrażania strategii UMK w ramach zespołów "Ludzie" i "Relacje"

Ojciec nastolatki, służący swego kota. Lubi kajaki, rogaliki (najlepiej własnoręcznie upieczone) i zwiedzanie miast europejskich. Chętnie ogląda dobre seriale, czyta SF i fantasy oraz grywa w gry komputerowe lub planszowe.

Jest członkiem Promu od 2009 r.