Honorata
Pytloch-Ogieniewska

Uniwersytet Łódzki

• specjalista ds. promocji nauki w Centrum Promocji Uniwersytetu Łódzkiego (e-mail: hTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego - specjalność marketing oraz studiów podyplomowych - turystyka i rekreacja. Doświadczony pilot i przewodnik wycieczek turystycznych. Kierowała działami marketingu w hotelach w kraju i za granicą. Kierownik Biura Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego w latach 2007-2011. Od 2016 r w Centrum Promocji Uniwersytetu Łódzkiego zajmuje się upowszechnianiem i popularyzacją nauki, w tym, m.in.:

• koordynuje działania związane z Nagrodą im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za pracę naukową z zakresu humanistyki,
  • pisze teksty popularnonaukowe na temat badań prowadzonych przez naukowców UŁ,
  • współpracuje z dziennikarzami naukowymi,
  • współprowadzi media społecznościowe uczelni,
  • współtworzy materiały audio i wideo popularyzujące naukę.

Wspólnie z zespołem Centrum Promocji UŁ została w 2020 r. wyróżniona w konkursie Popularyzator Nauki (PAP Nauka w Polsce) nagrodą im. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną.