Nasze Stowarzyszenie to sieć ekspertów, którzy na co dzień zawodowo zaangażowani są w tworzenie dobrego wizerunku Uczelni.

 

Więcej o Stowarzyszeniu

 

Nagrody Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wojciecha Sokolnickiego, wieloletniego kierownika Biura Promocji oraz rzecznika prasowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wojtek zmarł nagle 2 stycznia 2024 roku. Nie ma już wśród nas człowieka niezwykłej kultury, wrażliwości i fantazji.

Wojtek Sokolnicki był absolwentem Uniwersytetu w Lozannie oraz Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, był dziennikarzem- felietonistą i członkiem PRomu – Stowarzyszenia PR i Promocji uczelni polskich.

Promocja uczelni w czasach Jego kierownictwa rozsławiła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu nie tylko w kraju, ale i za granicą. Przychylność Wojtka do niekonwencjonalnych form PR – roadshow po Polsce, koncert rockowy dla przyszłych kandydatów na studia, wysyłka listów do rodziców maturzystów – była zawsze ciepło przyjmowana przez władze UEW. W Jego żyłach płynęła błękitna krew – błękitna od koloru atramentu. Wojtek miał świetne pióro.

„Panie – odpowiedział właściciel małej knajpki w Polsce centralnej na moje pytanie o możliwość zapłaty kartą – z plastiku to ja nawet wody nie piję” – to fragment felietonu autorstwa Wojtka Sokolnickiego pt. CZY PŁACĄC GOTÓWKĄ, POPIERAMY TERRORYZM?

Sięgnijcie po felietony Wojtka. Nawet ci, którzy Go nie znali, zrozumieją, dlaczego się uśmiechamy, myśląc: Wojtuś.

 

Tamara Chorążyczewska
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

AKTUALNOŚCI

Panel ekspercki Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” na Konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2024”

  Przekonaj mnie – dlaczego Polska? Jak prowadzić komunikację, aby kandydaci z całego świata zwrócili uwagę na ofertę uczelni naszego kraju?   Zrozumienie indywidualnych potrzeb i sytuacji cudzoziemców oraz...

Read More ...

Wspomnienie o Wojtku Sokolnickim

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wojciecha Sokolnickiego, wieloletniego kierownika Biura Promocji oraz rzecznika prasowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wojtek zmarł...

Read More ...

Otwarte spotkanie dla specjalistów zajmujących się komunikacją w HE

W piątek 24 listopada, w godzinach 11.00-12.00, nasz siostrzane stowarzyszenie Euprio zaprasza wszystkie osoby odpowiedzialne za komunikację w europejskim systemie szkolnictwie wyższego do wzięcia...

Read More ...

IX Konferencja Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN

Już niemal dekadę, Konferencja LUMEN stanowi centralne miejsce debaty o najlepszych praktykach w zarządzaniu polskim szkolnictwem wyższym. Po okresie pandemii i transmisji Konferencji w Internecie,...

Read More ...

PRom dla PRom

8 listopada 2023, godz. 19:00 kolejne spotkanie PRom dla PRom, serdecznie zachęcamy do udziału! Porozmawiamy m.in. o: tym kto jest nowy w naszym Stowarzyszeniu  nowych członkach wspierających wynikach...

Read More ...