Nasze Stowarzyszenie to sieć ekspertów, którzy na co dzień zawodowo zaangażowani są w tworzenie dobrego wizerunku Uczelni.

 

Więcej o Stowarzyszeniu

 

Nagrody Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”

Już niemal dekadę, Konferencja LUMEN stanowi centralne miejsce debaty o najlepszych praktykach w zarządzaniu polskim szkolnictwem wyższym. Po okresie pandemii i transmisji Konferencji w Internecie, LUMEN powraca jako wydarzenie stacjonarne, połączone z galą wręczenia nagród dla najlepszych uczelni z Polski i z Ukrainy w THE World University Rankings. Organizatorzy Konferencji - PCG Academia, Fundacja Rektorów Polskich oraz Times Higher Education zapraszają 20 i 21 listopada do Centrum Konferencyjnego Narvil Conference & Spa w Serocku na dwa dni, wypełnione po brzegi najwyższej jakości panelami dyskusyjnymi i prezentacjami.

Najważniejsze debaty na LUMEN 2023

IX Konferencję LUMEN uroczyście zainauguruje pan William S. Mosakowski, prezes i założyciel firmy Public Consulting Group z Bostonu, będącej właścicielem firm PCG Academia i LIBRUS, obsługujących szkoły na wszystkich etapach edukacji w Polsce.

Wśród głównych punktów agendy pierwszego dnia konferencji należy wymienić dyskusję podsumowującą 5 lat obowiązywania Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce, panel z udziałem rektorów pięciu, wiodących ukraińskich uczelni na temat odbudowy ukraińskiego systemu edukacji po wojnie, a także wieczorną Galę rozdania nagród w rankingu THE World University Rankings 2024 dla najlepszych uczelni z Polski i z Ukrainy. Ceremonię poprzedzi omówienie metodyki tegorocznego rankingu, w którym zostało sklasyfikowanych blisko 2,000 szkół wyższych z całego świata. Wyróżnienia wręczą przedstawicielki Times Higher Education z Wielkiej Brytanii – pani Lachyn Italmazova (Commercial Director, THE) i pani Magdalena Marzec (Regional Manager, THE). Wieczorem na gości konferencji czekają liczne atrakcje, w tym uroczysta kolacja, koncert w wykonaniu pani Olgi Bończyk i impreza taneczna.

Drugiego dnia konferencji, zostaną zaadresowane tematy, które w 2023 roku rozgrzewały debatę w gremiach odpowiedzialnych za cyfryzację polskich szkół wyższych. Począwszy od najgorętszego obecnie tematu sztucznej inteligencji (AI) i jej wpływu na edukację w Polsce, poprzez przegląd najnowszych zmian w prawie o szkolnictwie wyższym regulujących przebieg procesów cyfrowych na uczelniach (e-teczka, e-dyplomy, e-rekrutacja, e-doręczenia, EZD), a skończywszy na aspektach związanych z dostępnością i wykorzystaniem środków europejskich na dalszy, dynamiczny rozwój polskich szkół wyższych.

Prelegenci

W roli prelegentów IX Konferencji LUMEN wystąpią między innymi profesorowie: Łukasz Sułkowski, Jerzy Woźnicki, Jarosław Górniak, Michał Jerzy Zasada, Jerzy Lis, Jan Szmidt, Yurii Bobalo, Igor Ruban, a także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki panowie Mateusz Rafał i Łukasz Wawer, przedstawiciele Konfederacji Lewiatan, Ośrodka Przetwarzania Informacji, Stowarzyszenia Forum Dziekanatów oraz firm takich jak WEBCON, Elsevier czy Wolters Kluwer.

Udział w Konferencji LUMEN 2023, już dziś, zapowiedziało kilkudziesięciu rektorów wiodących polskich i ukraińskich uczelni nagrodzonych w tegorocznym THE World University Rankings, a także dziesiątki prorektorów, kanclerzy i menedżerów uczelni z całego kraju.

Patronat

Patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Edukacji i Nauki – patronat honorowy, a także Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, Konfederacja Lewiatan, Przewodniczący KRASP, Polska Komisja Akredytacyjna, Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowy Instytut Badawczy oraz Stowarzyszenie Forum Dziekanatów.

Organizatorzy zapraszają do bezpłatnej rejestracji na wydarzenie pod adresem www.lumen.edu.pl, gdzie dostępny jest także szczegółowy program Konferencji. Wszelkich informacji na temat Konferencji udziela Biuro Projektu LUMEN pod numerem telefonu: +48 669 917 029 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

AKTUALNOŚCI

Panel ekspercki Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” na Konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2024”

  Przekonaj mnie – dlaczego Polska? Jak prowadzić komunikację, aby kandydaci z całego świata zwrócili uwagę na ofertę uczelni naszego kraju?   Zrozumienie indywidualnych potrzeb i sytuacji cudzoziemców oraz...

Read More ...

Wspomnienie o Wojtku Sokolnickim

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wojciecha Sokolnickiego, wieloletniego kierownika Biura Promocji oraz rzecznika prasowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wojtek zmarł...

Read More ...

Otwarte spotkanie dla specjalistów zajmujących się komunikacją w HE

W piątek 24 listopada, w godzinach 11.00-12.00, nasz siostrzane stowarzyszenie Euprio zaprasza wszystkie osoby odpowiedzialne za komunikację w europejskim systemie szkolnictwie wyższego do wzięcia...

Read More ...

IX Konferencja Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN

Już niemal dekadę, Konferencja LUMEN stanowi centralne miejsce debaty o najlepszych praktykach w zarządzaniu polskim szkolnictwem wyższym. Po okresie pandemii i transmisji Konferencji w Internecie,...

Read More ...

PRom dla PRom

8 listopada 2023, godz. 19:00 kolejne spotkanie PRom dla PRom, serdecznie zachęcamy do udziału! Porozmawiamy m.in. o: tym kto jest nowy w naszym Stowarzyszeniu  nowych członkach wspierających wynikach...

Read More ...